Pocity při Reiki mohou být různorodé a závisí na individuálních zkušenostech.
Můžeme prožívat různé pocity z různých pozic. Naše pocity jako zprostředkovatele Reiki se nemusí shodovat s pocity, které zažívá člověk, který od nás Reiki přijímá. Navíc neexistuje špatná reakce.
Každý jsme jedinečný, stejně tak se u nás projeví jedinečné pocity při předávání nebo přijímání energie Reiki.
Důležité je, že Reiki proudí přesně tam, kam má a kde ho je nejvíce třeba.
1. Fyzické pocity při Reiki
Z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti nám předaných vím, že jde o tyto nejčastější pocity:
- Intenzivní teplo – Často vnímané v místě, kde má praktikující ruce. Znamená to, že tělo aktivně nasává energii. Nebo naopak praktikující teplo cítí, když energii předává. Čím větší teplo, tím více energie, dá se říct. Já osobně cítím velké teplo, když je člověk opravdu nemocný. Může mít třeba jen chřipku, ale energie Reiki ví, že je aktuálně potřeba energie více než běžně. V těchto případech silné teplo zaznemenává téměř vždy i protistrana.
- Brnění nebo mravenčení – Tento pocit zná každý. Představte si, že si třeba „přesedíte nohu“:) v Reiki bych toto mírné brnění osobně přirovnala spíše k pocitu, že vámi protéká elektrický proud, samozřejmě v nadsázce.
- Pocit tíhy, magnet – Z pozice předávajícího Reiki je tento pocit vnímaný jako magnet. Představte si, že na místě, kde je Reiki nejvíc třeba je protipól magnetu, který máte na ruce. Tím pádem Vás to tam prostě „táhne“. I takto jednoduše Reiki funguje.
- Jiná fyzická rakce – Jde o fyzickou reakci těla na problematický bod na těle, např. čakru. Jedné z účastnic našich kurzů se v momentě, kdy se rukama dostane do bodu na těle, kde je třeba Reiki energie, stáhne se jí žaludek. I taková může být reakce. Reiki energie se opravdu u každého může projevit různě a vždy originálně.
2. Emoční reakce: Když se duše čistí
- Náhlý pláč bez zjevného důvodu – Pokud by se taková reakce u Vás dostavila, buďte prostě vděční. V tomto případě jde bezesporu o velmi očisťující a ozdravný proces. Jde o uvolnění emočních bloků či potlačených emocí.
- Příval klidu a bezpečí – Tento pocit zažívá, dle mého názoru, největší počet osob, které přijímají Reiki energii poprvé.
- Vizuální vjemy – Barvy, obrazy nebo vhledy, které se objevují při zavřených očích (aktivace třetího oka). Rozhodně moje nejoblíbenější verze:)
3. Co když necítím vůbec nic?
Nulový vjem během přijímání či předávání Reiki enegie je stejně častý a stejně platný jako intenzivní prožitky. Neznamená to však, že u Vás Reiki nefunguje. Reiki funguje všem.
Zde je několik důvodů, proč při přijímání Reiki nemusíte nic cítit:
- Tělo v režimu „hluboké opravy“: Někdy je váš organismus tak vyčerpaný stresem a neustálým napětím, že veškerou přijatou energii okamžitě využije na nejhlubší úrovni regenerace. V takovém případě tělo „vypne“ vnímání, aby mohlo v klidu pracovat na obnově sil.
- Analytická mysl: Pokud se příliš snažíte něco cítit, vaše racionální mysl zůstává v pozoru. To může utlumit jemné signály energetického těla. Reiki ale ke své práci vaši vědomou pozornost nepotřebuje – proudí tam, kam má, bez ohledu na to, zda to právě teď monitorujete.
- Efekt „vitamínu“: Představte si Reiki jako kvalitní vitamín. Také necítíte vteřinu poté, co ho spolknete, jak se vstřebává do buněk, a přesto víte, že vašemu tělu prospívá.
Důležité je to, co přijde „potom“ Místo soustředění se na vjemy během sezení se zaměřte na to, jak se cítíte v následujících dnech. Často lidé, kteří „nic necítili“, hlásí, že ten večer spali nejlépe za poslední rok, to je asi ta nejčastější reakce. Nebo se třeba zítra v práci jen tak lehce nenaštvete.
Jaká bude právě ta Vaše reakce? Zjistíte to s námi na některém z kurzů nebo při individální terapii?


Napsat komentář